Pařížský knižní veletrh přitahuje pozornost do Paříže

Pařížský knižní veletrh probíhá 18-21 Března 2011

Knižní veletrh v Paříži

Pět hlavních témat knižního veletrhu

V letošním roce je Pařížský knižní veletrh tvořen literárním festivalem se zaměřením na severskou literaturu a dalšími čtyřmi hlavními tématy. Ve směsi francouzské a světové literatury různých literárních žánrů si každý milovník knih přijde na své!
Témata vybraná pro letošní ročník tvoří bohatý program a činí tak letošní 31. ročník Pařížského knižního veletrhu opět jedinečným mezi knižními veletrhy.

.Severská literatura ve víru dění!

Na letošním ročníku knižního veletrhu v Paříži, není zvýrazněna pouze jedna země, ale hned pět severských zemí! Pět severských zemí s bohatou literární tradicí a kulturou. Přinášejí příklady domácí beletrie, kriminálek, esejů, literatury pro děti, atd. Přední spisovatelé z Dánska, Finska, Islandu, Norska a Švédska v Paříži odhalí literaturu plnou překvapení. Tento 31. Knižní veletrh nabídne zkoumání severské literatury v celé její rozmanitosti, s podporou francouzského Centre National du Livre, Francouzského institutu, francouzské asociace nakladatelů (SNE) a sítě severských literárních center. Biografie a bibliografie všech 40 spisovatelů naleznete na www.salondulivreparis.com

Detektivka a Thriller

V letošním ročník veletrhu je zaměřen na non-fiction literaturu, k radosti všech milovníků tohoto žánru, který sahá od klasických detektivních příběhů a thrillerů k detektivním románům a grafické nové formě, včetně manga. Součástí programu bude i diskuse, promítání, výstavy a několik autogramiád.

BUENOS AIRES, Hlavní město knih pro rok 2011 UNESCO

Poprvé návštěvníky Pařížský knižní veletrh zve k objevování literárního bohatství prostřednictvím představivosti vybrané skupiny spisovatelů z jednoho města. Buenos Aires, politické a kulturní centrum země plné paradoxů, které inspirovalo mnoho velkých spisovatelů, bylo vybráno jako World Book City 2011 UNESCO. Letošní Pařížský knižní veletrh je klíčovým datem v programu WBC. S podporou Institutu Français v rámci Paříž-Buenos Aires-Tandem link-up.

.

[ad#Google Adsense]

Rok 2011, Francie v zámoří

Literatura zámořských území Francie je nedílnou součástí francouzského kulturního dědictví a může se pochlubit jedním z nejvíce avantgardních a originálních typů psaní, které vychází z Francie a Francouzsko mluvících zemí světa. V roce 2011, Pařížský knižní veletrh se podílí na Roku zámořských území Francie, který tak nabízí platformu pro spisovatele a nakladatele z těchto regionů, jako uznání jejich příspěvku k podpoře francouzské kultury po celém světě. Tato speciální událost má podporu francouzského ministerstva francouzských zámořských území a Komise pro rok 2011, rok zámořských území Francie.

Seriálový čtenář

Románové série v posledních letech lákají stále více čtenářů. Neobyčejně úspěšná trilogie tisíciletí, sága Twilight, která zachytila představivost teenagerů (i dospělých!) Všude, od manga, a přání čtenářů sledovat dobrodružství postav, které se zvětšuje od jedné knihy k další a je stále silnější. Tato “závislost” je výsledkem šikovné kombinace literárních prvků a obrovského talentu. V letošním roce 2011 upozorní Pařížský knižní veletrh i na tento nový a stále rostoucí fenomén.

Více informací o knižním veletrhu v Paříži naleznete na webových stránkách www.salondulivreparis.com


Doporučte tento článek ostatním
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Linkuj.cz!
  • del.icio.us
  • Jaggni to!
  • vybrali.sme.sk
  • MediaBlog.cz

Přidat komentář

You must be logged in to post a comment.

Najdi v Paříži:

Zájezdy, dovolená, poznávací pobyt, eurovíkend v Paříži a Francii. Jak najít levné ubytování, který veletrh právě probíhá, jak si vybrat hotel, které památky navštívit a kde se dobře najíst francouzské kuchyně.